Ciekawostki z szafy, Garderoba, Inspiracje, Moda

Sustainable Fashion Awards 2018

Sustainable Fashion Awards 2018 – międzynarodowy konkurs dla marek i projektantów mody.

Trendy w modzie zmieniają się jak w kalejdoskopie. Pojawił się jednak nowy trend, który ma dużą szansę, dzięki Wam, zostać standardem. Jest to świadome podejście do branży modowej, a tym samym jest to odpowiedzialność za ludzi i środowisko.

Jeśli wierzycie, że Wasza marka modowa kieruje się tymi wartościami to Sustainable Fashion Awards 2018 jest dla Was! Firma Elima butik została oficjalnym partnerem konkursu wspierając tym samym projekt dotyczący zrównoważonej mody.

Sustainable Fashion Awards 2018 (SFA)  jest dedykowany projektantom i markom z całego świata, których działania i praktyki można określić jako społecznie lub środowiskowo odpowiedzialne.

Aby wziąć udział w konkursie nie trzeba być zawodowcem, można być początkującym talentem. Wystarczy mieć co najmniej jeden ukończony projekt w dziedzinie:

 • lokalna produkcja,
 • elementy wykonywane ręcznie,
 • smart design,
 • praktyki wspierające ruch fair trade,
 • odpowiedzialność za cały cykl życia produktu,
 • użycie materiałów organicznych, lub z recyclingu, czy upcyclingu,
 • zachowanie dobrostanu zwierząt,
 • tkanina zero waste.

Czasami brakuje odwagi, aby wysłać zgłoszenie. Jest na to jedna rada – nie trzeba myśleć, zastanawiać się, analizować. Trzeba po prostu to zrobić!!! Jeżeli Wasza firma spełnia warunki nie zastanawiajcie się, wyślijcie aplikację, bo może się okazać, że Wasza mała firma (jeżeli tak o niej myślicie) jest WIELKA. Więcej informacji uzyskacie pod linkiem  https://jakandjil.pl/sfa2018/

Mam wrażenie, że tęsknimy za zapewnymi tradycjami, wartościami, a czasem historiami, które kryją się za lokalną produkcją, za ręcznie wykonanym przedmiotem. Można zauważyć, że wiele firm wraca do rzemiosła, wykorzystuje materiały z recyklingu, upcyclingu bo my, jako kosumenci bardziej świadomie podchodzimy do zakupów. Coraz bardziej rozumiemy i doceniamy etykę w branży modowej. To dobry czas na pozytwne zmiany.

Nie przegapcie szansy wygrania 3000 USD i przeznaczenia drugiej takiej samej puli na wybraną przez Was organizacje pozarządową (NGO) promującą zrównoważoną modę.

Sprawdźcie dokładnie wszystkie wątpliwości patrząc pod FAQ. Termin zgłaszania projektów mija 31 sierpnia 2018r., a finał zaplanowany jest na 31 października br.

Sustainable Fashion Awards (SFA) to nagroda dla najbardziej zrównoważonych i innowacyjnych marek odzieżowych, aby  honorować je i jednocześnie zachęcać  projektantów do tworzenia takiej mody, która jest przyjazna ludziom i planecie. Nagroda została stworzona przez Jak&Jil, której właścicielem jest start-up technologiczny Mucca, który ze względu na swoją specyfikę wierzy w przyszłość, a w modzie przyszłość należy do zrównoważonych marek.

Kochaj modę jak Jak&Jil, modę wyprodukowaną w sposób zrównoważony i etyczny.

 

2 thoughts on “Sustainable Fashion Awards 2018

 1. Tak! Chcemy więcej takich inicjatyw! Trzeba trochę zwolnić z produkcją tekstyliów, bo niedługo skala problemu związana z ich recyklingiem będzie ogromna. Mówię tak temu przedsięwzięciu!

  1. Firma Elima butik została partnerem akcji Sustainable Fashion Awords 2018. Wierzymy, że inicjatywy wspierające zrównoważoną modę znajdą poparcie wśród nas, konumentów. Pani Ewo, cieszymy się na pierwszy głos na Tak!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *