Ciekawostki z szafy, Garderoba, Inspiracje, Moda, Vintage

Vintage- Twój styl ubierania się, Twój styl życia

Styl ubierania się to obszerny temat, o którym można dużo pisać.  Ważne, aby znaleźć swój, zgodny z charakterem, przekonaniami, upodobaniami i wrażliwością estetyczną.

Styl vintage, bo nad nim się tutaj pochylimy to styl, który umiejętnie łączy to co stare, dawne, z minionej epoki, z tym co nowoczesne. Z definicji za vintage uznaje się ubrania z poprzednich dekad, i które są starsze niż 25 lat. Prawdziwe perełki vintage można znaleźć w starych, zakurzonych babcinych szafach lub sklepach, które przewracają blask ubraniom pięknym, dawnym, zapomnianym.

Ubrania vintage bardzo często noszone są przez osoby, które cenią sobie indywidualność, oraz takie, które cechuje bogata osobowość. Styl ten, pozwala na odrobinę szaleństwa, a jednocześnie wymaga umiejętności łączenia przeciwieństw, starego z nowoczesnym. Vintage daje gwarancję, że nikt nie będzie ubrany tak samo. Często jest tak, że ubranie, kóre mamy na sobie ma bogatą historię, a to sprawia, że jest nietuzinkowe, oryginalne i unikatowe. Często jest to wartością  samą w sobie.

O tym, że moda na vintage wraca świadczą nowe kolekcje ubrań inspirowane tym stylem. W tym miejscu warto się zastanowić, jakie mamy podejście do ubrań, do całej branży modowej i jak każda nasza decyzja o zakupach wpływa na losy drugiego człowieka, na środkowisko. Jest to temat obszernym, niełatwy, jednak ważny. Zachęcamy do przeczytania wpisu Trendy w modzie – świadome zakupy, tam znajdziecie więcej informacji na wspomniany temat.

Dlaczego warto przywrócić ubraniom blask? Dlaczego warto przychylnym okiem spojrzeć na vintage?

  • vinatge czerpanie korzyści z tego, co stworzyła moda poprzednich dekad.

To styl, który wymaga kreatywności i umiejętności łączenia. To styl, który jest aleteratywą dla ubrań, które znajdziemy w sieciówkach. Zauważalne jest to, że właśnie młodzi ludzie szukają swojego własnego, niepowtarzalnego stylu i sięgają po rzeczy sprzed lat. Mają odwagę wyrazić siebie. Należą do odważnych, bo dzięki swoim ubraniom stają się zauważalni, są nietuzinkowi. Nie dąża za tym co modne. Cenią to co wartościowe, unikatowe.

  • vintage to  klasyka i rzemiosło.

Klasyka to coś pięknego w swojej prostocie i uniwersalności. To ponadczasowe fasony, które nigdy nie wyglądają źle. Klasyczna elegancja jest ponadczasowa. Ponadczasowość to  cecha Vinage. Jeżeli to wszystko połączymy razem i dodamy do tego dobrze skrojone ubrania, dobrej jakości materiały, czyli dorzucimy rzemiosło, którego współcześnie jest coraz mniej to niewątpliwie osiągniemy niebanalny, stylowy efekt.

  • vintage to również troska o środowisko.

Styl vintage, to styl, który nie szuka nowości. To styl, który daje możliwość skupienia się na tym, co już mamy. To przeciwieństwo szybkiej mody, która ciągle zachęca do zakupów. Branża modowa, zaraz po rafinerii, jest drugim, najbardziej zanieczyszczającym środowisko przemysłem na świecie. Warto pokochać to, co już zostało uszyte. Warto dać ubraniom kolejną szansę.

Vinatge, to styl, którego nie da się zamknąć w ściśle określonych ramach. To styl, który pozwala bawić się modą, rozwija kreatywność i daje przestrzeń do wyrażenia siebie. Nie jesteśmy tacy sami, nie musimy dążyć za tym co modne. Podziwiamy ludzi, którzy coraz bardziej doceniają to, co można znaleźć w szafach.

Zachęcamy do czerpania z tego, co stworzyły poprzednie pokolenia. Dajmy szansę ubraniom zabłysnąć.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *