Ciekawostki z szafy, Moda, Vintage

ZOO Market – Targi Rzeczy Wyszukanych

ZOO Market to przestrzeń plenerowa na warszawskiej Pradze, gdzie można spędzić czas wspólnie z przyjaciółmi. ZOO Market to miejsce, które stworzone pod wpływem spontanicznej decyzji podjętej pewnej niedzieli o siódmej rano, jest przemyślną koncepcją stworzenia miejsca, w którym można odpocząć. Odpocząć od codzienności, od galerii handlowych, od natłoku codziennych obowiązków. To miejsce, gdzie jak mówi Agata Kiszluk-Krzemień, która razem z Oli Hajn stworzyła ZOO Market “Najważniejszy jest człowiek”.

Wyspa, nie bezludna, w samym sercu miasta, przyciąga zarówno turystów, pasjonatów oryginalnych, ciekawych i nietuzinkowych przedmiotów, a także przechodniów. Warto wybrać się tam całą rodziną, bo jest to miejsce, gdzie można zrobić zakupy, wypić kawę, posłuchać muzyki, pobawić się z dziećmi w piaskownicy, albo nie robiąc zupełnie nic, posiedzieć i poobserwować.

Zoo Market to miejsce klimatyczne. Tworzą je ludzie, którzy mają pasję, wizję, marzenia. Tworzą je również Klienci.

Targi Rzeczy Wyszukanych – Zoo Market oczami wystawcy.

To miejsce stworzone z pasją, w którym można spotkać i poznać ludzi, którzy porzucili swoje dawne życie i realizują marzenia, łącząc tym samym pracę z pasją. Porzucenie pracy w korporacji, w wielkiej firmie na rzecz robienia czegoś w zgodzie z samym sobą można nazwać albo odwagą, albo wariactwem. Zdecydowanie wolę to pierwsze określenie.

Targi Rzeczy Wyszukanych to jedna z cyklicznych wydarzeń organizowanych przez ZOO Market. Odbywają się one raz w miesiącu, według określonego planu. Na targach, jak sama nazwa wskazuje można znaleźć rzeczy wyszukane, a wśród nich:

  • Ubrania

Wśród wystawców z ubraniami znajduje się również moja firma Elima butik. Razem z innymi wystawcami promujemy odzież z drugiej ręki, bo wierzymy, że w ten sposób realnie razem z Klientami możemy wpłynąć na to, co dzieje się w branży modowej. Razem robimy coś dobrego. Zamykamy modę w kręgu. Ubrania krążą między kolejnymi, nowymi właścicielami, zamiast trafiać na wysypiska. Dajemy ubraniom drugie życie.

Nie bez powodu też Leniwe Szmaty Vintage Story, nazywają się leniwe. Nazwa powstała nie tylko na przekór kolegom, ale z myślą o życiu w wolniejszym tempie. Jak się okazuje Leniwe Szmaty nie są leniwe, lecz ambitnie promują modę, którą rządzą ubrania wyszukane w secondhand-ach.   Wsród stoisk z ubraniami znajdziemy wystawców z ubraniami Vintage –  New is Lame Vintage Story, New Lady in Tow Vintage Story, Pracownia Vintage. Wystawcy mogą pochwalić się pokaźną kolekcją ubrań Vintage. Zamiłowanie do ubrań minionych lat wynika z sentymentu do dawnych czasów. To również tęsknota za tamtejszą estetyką. To także manifestacja tego, że “moda fast fashion, nie jest dobra, dla ludzi, którzy ją szyją”1

  • Rękodzieło

Rękodzieło to efekt pracy, w której artysta zostawia część siebie. To dzieło o walorach artystycznych, zrobione z sercem, co sprawia, że efekt końcowy zachwyca, bo czuć w nim dobrą energię. Targi Rzeczy Wyszukanych organizowane przez ZOO Market są idealnym miejscem, gdzie każdy miłośnik robótek ręcznych znajdzie coś dla siebie. Kartkowisko to przepiękne kartki ręcznie robione z życzeniami na każdą okazję,  to słowiańskie lalki kryjące w sobie tradycję, legendę, dobrą wróżbę. Doświadczenie właścicielki związane z pracą z dziećmi sprawia, że z powodzeniem prowadzi ona warsztaty szycia słowiańskich lalek. Jest to dobra zabawa, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.  Motanki, słowiańskie lalki są magiczne, dbają o dobrobyt, o szczęście, chronią w podróży. To laki, które mają w sobie magię.

Eleonora rękodzieło artystyczne to również lalki, lecz lalki w stylu Vintage. Ręcznie robione według autorskich projektów Eleonory, z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Na tym artystycznym stoisku możemy również znaleźć piękne kolorowe czapki i ubrania, którym Eleonora dzięki nowym, ręcznie robionym dodatkom nadała inny, ciekawy wygląd.

Gajowisko z Podlasia, to piękne obrazki zrobione na kawałku drewna. To prace ludzi, którzy porzucili wielkie miasto i wyczarowali na Podlasiu, gdzie jak twierdzą okoliczni mieszkańcy, są młodzieżą wśród tamtejszej ludności, miejsce detoksu od chaosu cywilizacji.

  • Strefa Art – to strefą zawładnęli studenci Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na targach można nie tylko podziwiać, ale również nabyć prace młodych, zdolnych artystów.
  • Muzyka – miłośników dobrego brzmienia swoją wiedzą i pokaźną kolekcją płyt winylowych pozytywnie zaskoczy Matt’a Winyl’a, zaś zaklinaczka gramofonowych, często połamanych igieł – Olga zaprasza na stoisko Nomos Audio Vintage. Jest  to sklep oferujący największy w Polsce wybór sprzętu audio Vintage. Firma zajmuje się również profesjonalnym serwisem, przywracając życie wiekowym sprzętom.

Ta mała prezentacja wystawców, to tylko niewielka część, tego co dzieje się na Targach Rzeczy Wyszukanych. Za markami stoją ludzie, których poznałam podczas targów, a za mną jest ich dopiero trzy. Kolejne przed nami. Zapraszam, bo warto poznać miejsce, które znajduje się na kulturalnej mapie stolicy, bo warto poznać miejsce, które tworzy artystyczny klimat prawobrzeżnej Warszawy.

 

1 cytat pochodzacy ze strony https://www.facebook.com/newislamevintagestore/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *